Pościel z bawełny to bardzo dobry wybór, który będzie wygodny w zastosowaniu w każdej sypialni. Niemniej jednak żeby móc całkowicie korzystać z jej walorów, a wskutek tego nieco wydłużyć jej zdatność do wykorzystywania oraz zachować komfort snu, warto szczególnie mieć na uwadze, jak odpowiednio o nią zadbać.

Nie jedna osoba zastanawia się nad tym, jak często należy oddawać do prania pościel bawełnianą. Tu nie istnieje żadna wytyczna mówiąca o tym, z jaką częstotliwością wypada przeprowadzać tą czynność - zależy to zwyczajnie od osobistych preferencji użytkownika. Dla zagwarantowania higieny w czasie snu wskazane jest zmieniać pościel nie rzadziej niż raz na miesiąc, a jeszcze częściej w czasie upalnych dni, gdy ludzie pocą się dużo intensywnej. Częstotliwość prania warto wzmóc również w razie choroby.

W czasie prania bawełnianej pościeli warto pamiętać o tym, by nie umieszczać z nią w pralce elementów wykonanych z innych typów tekstylnych materiałów. Do tego bawełniana pościel w pralce potrzebuje odrobinę więcej miejsca, zatem nie można nazbyt ciasno załadowywać bębna pralki. W przeciwnym wypadku pościel może nie doprać się skutecznie, a co za tym idzie, wymagane będzie nastawienie dodatkowego cyklu prania. W przypadku pościeli wyjątkowo mocno ubrudzonej warto odłożyć ją na noc w zimnej wodzie.

Podczas prania pościeli bawełnianej ważne jest także wykorzystanie właściwej temperatury prania. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zaznajomienie się z danymi zamieszczonymi na metce. To zawsze najbardziej wiarygodna informacja, którą należy mieć na uwadze podczas prania. Należy także pamiętać o tym, że bawełna to często stosowany materiał występujący w różnych formach, dlatego nie istnieje jedna reguła o zasadach prania pościeli z bawełny.