Gdy posiadamy dom piętrowy musimy zagwarantować komunikację między piętrami. Dla małych domów, posiadających dwa, maksymalnie trzy piętra, rozwiązanie w formie windy (która sprawdza się doskonale w przypadku wysokich budynków) jest niewygodne a do tego nieekonomiczne.

Musimy zdecydować się na klatkę schodową. Jednakże schody to nie wyłącznie element użytkowy. Piękne schody, z stylową balustradą potrafią być autentyczną ozdobą salonu, przedpokoju, lub innego pokoju. Jeśli dopasujemy krój schodów oraz balustrady do posiadanych mebli i ogólnego stylu pokoju to takie eleganckie schody uzupełnią wizję wnętrza. Właściwie dobrane balustrady będą uzupełniającym atutem, nie będą jedynie prostym narzędziem do bezpiecznego przemieszczania się między piętrami, ale oryginalnym dziełem sztuki.

Chodzenie po takich ładnych schodach zabezpieczonych balustradami do samodzielnego montażu będzie dla lokatorów, a oraz gości prawdziwą przyjemnością. Toteż schody i balustrady to element na jakim nie ma co oszczędzać, szczególnie, że schody i balustrady zostają z nami na gługo, sporo dłużej aniżeli inne sprzęty w domu, jak na przykład umeblowanie. Zwłaszcza balustrady nierdzewne są bardzo odporne i nie potrzebują wymiany.