W ostatnich dekadach coraz bardziej widoczny jest wzrost maksymalnej i minimalnej temperatury powietrza w naszym klimacie. W lecie obserwujemy upały powyżej 30 stopni, a przyszłe scenariusze prognostyków nie są w tym temacie zbyt optymistyczne. Niepokojące są również rosnące wskaźniki zanieczyszczenia powietrza smogiem. Nic zatem dziwnego, że coraz częściej montujemy klimatyzatory nie tylko w obiektach komercyjnych, ale przede wszystkim w miejscach, w których przebywamy najwięcej, czyli we własnych domach, mieszkaniach i biurach. Na rynku montuje się coraz więcej nowoczesnych klimatyzatorów, które zapewniają doskonałą jakość powietrza przez cały rok. Dowiedz się więcej o montażu klimatyzacji i korzyściach, które przynosi.

Klimatyzacja do domu lub biura – jaka moc klimatyzatora?

Głównym zadaniem klimatyzacji jest zapewnienie komfortu termicznego w pomieszczeniu. Obecnie zwraca się szczególną uwagę na energooszczędność i wydajność klimatyzatorów. Ważne jest zatem, aby system był wydajny i dostosowany do parametrów obiektu oraz potrzeb użytkowników. Przyjęło się przyjmować, że moc klimatyzatora dobiera się przeliczając powierzchnię pomieszczenia w m2 lub kubaturę obiektu w m3 na kilowaty. Dla osiągnięcia dobrego poziomu schładzania w pomieszczeniu o standardowej wysokości do ok 2,4 metra oblicza się, iż każdy 1 m2 potrzebuje 100 W mocy i odpowiednio 1 m3 wymaga 40W mocy. Jednakże zawsze przy doborze klimatyzacji bierze się pod uwagę także wiele innych czynników, takich jak na przykład przeznaczenie pomieszczenia, ilość użytkowników, usytuowanie względem stron świata, czy też ilość i wielkość przeszkleń. Dlatego decyzję o wyborze klimatyzatora zawsze warto skonsultować z doświadczonymi ekspertami w tej dziedzinie.

Klimatyzacja Łódź– jaki rodzaj klimatyzatora wybrać?

Decydując się na klimatyzację, warto zastanowić się nie tylko nad parametrami dotyczącymi wydajności, ale także nad możliwościami technicznego montażu instalacji. Na rynku istnieje kilka rodzajów klimatyzatorów, dzięki którym można osiągnąć komfort termiczny w pomieszczeniu. Najczęściej stosowane są klimatyzatory split. To rozwiązanie zakłada zastosowanie instalacji złożonej z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej. W opcji multisplit można zastosować wiele jednostek wewnętrznych połączonych z zewnętrznym modułem. Klimatyzacja Łódź split ze względu na miejsce montażu może być sufitowa, sufitowo-podłogowa, kasetonowa, lub kanałowa. Szczególną popularność zyskują dwie ostatnie. Klimatyzacja kasetowa montowana jest pod powierzchnią sufitu podwieszanego, zaś kanałowa rozprowadza schłodzone powietrze przez kanały dochodzące do każdego pomieszczenia. Oba rodzaje klimatyzacji cechuje wysoka wydajność i skuteczność. Możliwa jest także instalacja klimatyzacji w budynkach wielorodzinnych lub w mieszkaniu w bloku. Należy wówczas uzyskać odpowiednie zgody od wspólnoty mieszkaniowej lub spółdzielni. Oprócz klimatyzatorów typu split niekiedy stosuje się jeszcze wariant monoblokowy. Całą klimatyzację stanowi jedno urządzenie wewnętrzne wyposażone w rurę, którą należy wystawić na zewnątrz. Trzeba jednak liczyć się koniecznością przeznaczenia miejsca na wystawienie rury np. otworzenie okna, co może obniżać efektywność schładzania powietrza w pomieszczeniu. Ten typ uważany jest za mniej wydajny niż wspomniany split.

Klimatyzacja Łódź – instalacja do zadań specjalnych

Nowoczesny i wydajny klimatyzator to urządzenie, które ma zapewniać komfort termiczny przez cały rok. Ze względu na coraz bardziej niepokojące zmiany klimatyczne i środowiskowe klimatyzator staje się jednym z gwarantów zachowania zdrowia i bezpieczeństwa użytkowników. Dlatego oprócz wyposażenia klimatyzacji w podstawową funkcję schładzania uwzględnia się także wiele dodatkowych opcji. Nowoczesny klimatyzator obok utrzymania pożądanej temperatury w pomieszczeniu, dodatkowo oczyszcza i jonizuje powietrze. Eliminuje zatem bakterie, wirusy, grzyby i alergeny. Usuwa z powietrza nadmiar wilgoci oraz nieprzyjemne zapachy. Ponadto w zimną pogodę klimatyzacja pełni funkcję źródła ciepła, bezpiecznie dogrzewając pomieszczenie do komfortowej temperatury. Aby jednak uzyskać doskonałą jakość powietrza o każdej porze roku zachowując przy tym wysoką energooszczędność i wydajność, warto skorzystać z doradztwa firmy zajmującej się klimatyzacją. Centrum Rekuperacji udziela niezbędnego wsparcia na każdym etapie instalacji klimatyzacji w domu, mieszkaniu, czy biurze. Doświadczeni specjaliści pomogą nie tylko dobrać odpowiednie urządzenie do parametrów pomieszczenia i oczekiwań użytkowników, ale także zajmą się profesjonalnym montażem oraz serwisem klimatyzacji.