Zima to ciężki okres, nie tylko dla kierowców, ale również dla samochodów. Nawet jeśli nasze doświadczenie za kierownicą osiąga kilkadziesiąt lat bezwypadkowej jazdy, na nic ono się zda, kiedy nasz pojazd nie jest dobrze dostosowany do drogi.

Nie chodzi tu oczywiście o ogumienie, choć to jest najważniejszy czynnik, podczas jazdy zimą. Najczęstszym problemem jest jednak akumulator, który przy niskiej temperaturze nie chce nam odpalić. Przed wyruszeniem w drogę warto odpalić samochód nieco wcześniej, by nabrał odpowiedniej temperatury.

Dobre odśnieżenie auta to podstawa. Ale co jeśli nasz pojazd, nie jest pojazdem osobowym, tylko dostawczym lub ciężarowym? Zalegający lód czy śnieg na dachu stanowi niebezpieczeństwo nie tylko dla kierowcy, ale również dla kierowców jadących za nim. Oczyszczenie dużego samochodu nie jest jednak takie proste jak może się wydawać. Do odśnieżania aut osobowych wystarczy zmiotka i skrobaczka do szyb, ale w przypadku samochodów ciężarowych czy dostawczych, już nie.

Do takich zadań, najlepiej sprawdzą się konstrukcje z rusztowań, które oferuje firma Krause. Firma powstała w 1900 roku w w Alsfeld w Hesji a dzięki szybkiemu rozwojowi, rozprzestrzeniła się na skalę światową, w tym trafiła do Polski.

Na stronie www.krause-system.pl, można w szybki sposób zapoznać się z ofertą, jaką proponują dla swoich klientów, czyli z konstrukcjami z rusztowań. Dzięki temu, że firma oferuje mobilne narzędzia, można w łatwy i szybki sposób odśnieżyć auto dostawcze, a nawet ciężarowe. Same konstrukcje osiągają 3 metry wysokości, co pozwala nam wygodnie dostać się do zaśnieżonego dachu. Rusztowania posiadają dwie platformy, które można spokojnie wykorzystywać nie tylko w zimie, ale i we wszystkich porach roku. Rusztowania można również rozbudowywać, co jest jeszcze większym plusem dla posiadaczy większych aut, które mają dodatkowo naczepy. Firma Krause oferuje również profesjonalne sprzęty do usuwania lodu. Dzięki twardej nasadzie z PCV, w szybki i łatwy sposób kierowca będzie mógł rozkruszyć zalegający lód, nie martwiąc się oto, że rączka od uchwytu będzie zbyt krótka (długość osiąga nawet 2,40 metry).

Wszystkie konstrukcje Krause poddawane są badaniom pod względem bezpieczeństwa, posiadają liczne certyfikaty jak i międzynarodowe patenty. Gwarantują wygodne i bezpieczne konstrukcje, pozwalające na spokojne odśnieżenie dużych samochodów.