W przedsiębiorstwach, które specjalizują się w przetwórstwie tworzyw sztucznych, używa się różnego rodzaju maszyn posiadających odmienne zastosowania. Różnią się od siebie wieloma parametrami oraz wielkością. Przydatnym sprzętem są ekstrudery ręczne znajdujące zastosowanie w pracach w trudnodostępnych przestrzeniach. Przyjrzyjmy się bliżej tym urządzeniom i sprawdźmy również, gdzie można je zakupić.

Szerokie zastosowanie tworzyw sztucznych

Z tworzywami sztucznymi mamy do czynienia codziennie, ponieważ znajdują one zastosowanie w prawie każdej branży. Są alternatywą dla drewna, metalu czy szkła. Z nich tworzone są opakowania i folie, butelki, zabawki, sztuczna biżuteria, piłki i obuwie sportowe lub protezy. Tworzywa sztuczne dużą rolę odgrywają także w budownictwie. Służą bowiem do produkcji ram okiennych, drzwi, wykładzin i listew podłogowych, pokryć dachowych, posadzek oraz izolacji termicznych.

Krótka charakterystyka i zastosowanie ekstruderów ręcznych

Ekstruder to wygodne i poręczne urządzenie, dzięki któremu można przeprowadzić różnorodne prace zarówno mniejsze, jak i profesjonalne, gdzie niezbędne jest użytkowanie sprzętu przez dłuższy czas. Często wykorzystuje się je do prac w warsztatach usługowych lub na liniach produkcyjnych, ale umożliwiają wykonywanie pewnych czynności również na dworze w czasie niskich temperatur. Ekstrudery posiadają długi przewód umożliwiający prace mobilne oraz dmuchawę, która stanowi źródło powietrza.

Do głównych zastosowań ekstruderów ręcznych należą: spawanie (kawałków tworzyw sztucznych, rur kanalizacyjnych, profili, zbiorników przemysłowych, wykładzin podłogowych), zgrzewanie (banerów, plandek, membran dachowych), gięcie i formowanie tworzyw sztucznych, lutowanie, wygrzewanie, obkurczanie i podgrzewanie powierzchni oraz osuszanie różnorodnych materiałów.

Gdzie można kupić ekstrudery ręczne?

Ekstrudery ręczne znajdują się w ofercie firmy Pol-Service Majcher Jacek z Rzeszowa oferującej różnego rodzaju maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Specjalizacją przedsiębiorstwa jest sprzedaż i serwisowanie nie tylko kompletnych linii technologicznych, ale również pojedynczych urządzeń. Pol-Service zaopatruje klientów m.in. w wytłaczarki jednoślimakowe i dwuślimakowe, linie do recyklingu tworzyw sztucznych, do produkcji rur oraz profili, do granulacji tworzyw sztucznych oraz do taśm lub płyt z tworzyw sztucznych, a także ślimaki i cylindry do tworzyw, mieszalniki i młyny do tworzyw sztucznych oraz akcesoria do przetwarzania tworzyw.