Szukasz sprawdzonego pomysłu na biznes? Zależy ci na tym, aby szybko przynosił spore zyski? W takim przypadku interesującą propozycją są maszyny vendingowe, które przez 24 godziny na dobę zajmują się sprzedażą różnych artykułów. Ustawione w często odwiedzanym punkcie generują naprawdę spore zyski!

Maszyny vendingowe to specjalne maszyny sprzedające, które zajmują się sprzedażą różnego rodzaju artykułów. Możemy umieścić w nich między innymi przekąski, artykuły higieniczne czy biurowe, ale również popularne są automaty sprzedające gorące i zimne napoje, a nawet produkujące lody.

Automaty tego rodzaju nie są tanie. Zwykle producent automatów vendingowych życzy sobie za nowy model urządzenia od około 15 000 do nawet 40 000 złotych w zależności od tego, z jakim urządzeniem mamy do czynienia. Gdy jednak weźmiemy pod uwagę zyski, jakie możemy wygenerować, to przyszłościowe rozwiązanie. Oczywiście, możemy też zdecydować się na automaty używane, które są kilkukrotnie tańsze – wtedy ceny rozpoczynają się już od około 5 000 złotych.

Alternatywnym rozwiązaniem jest wydzierżawienie maszyny. Wtedy podpisujemy specjalną umowę dzierżawy na określony czas, zwykle kilku lat. W ogólnym rozrachunku może jednak okazać się, że dzierżawa jest mniej opłacalna od zakupienia urządzenia, ale z pewnością jest wygodniejsza dla tych, którzy nie chcą od razu inwestować pełnej ceny w zakupienie urządzania.

O tym, jakie zyski osiągniemy, decyduje szereg różnych czynników. Przede wszystkim ważna jest maszyna i jej rodzaj – producent automatów vendingowych może zaproponować nam wiele model, dlatego powinniśmy dobrać je w zależności od tego, w jakiej lokalizacji chcemy je umieścić. Im częściej odwiedzany punkt, tym więcej możemy zarobić.

Podsumowując, zakupienie czy dzierżawa automatu vendingowego to przyszłościowe rozwiązanie. Pamiętajmy jednak o tym, że podstawą jest dopracowany biznes plan – razem z nim będzie nam łatwiej podjąć opłacalne decyzje, które będą skutkowały w atrakcyjnych zyskach. Te mogą sięgnąć od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie!