Wypożyczenie auta w zwykłej wypożyczalni? Takie oferty powoli zaczynają odchodzić w przeszłość. To wszystko poprzez nowsze rozwiązania, w tym car-sharing, który pozwala nam na wynajęcie samochodu na godziny, a nawet na minuty, bez potrzeby udawania się do wypożyczalni. Po porostu rezerwujesz auto przez smartfona, wsiadasz i jedziesz!

Car-sharing działa w ponad 600 miastach na całym świecie. W Polsce dostępny jest na razie w Warszawie, gdzie obsługuje go 4mobility.pl, w Krakowie oraz w Trójmieście. Do dyspozycji klientów jest kilkaset samochodów w różnych klasach, także pojazdy hybrydowe i elektryczne.

Głównym atutem korzystania z car-sharingu jest jego prostota, ponieważ wszystko załatwiamy przez smartfona, dlatego nie musimy kontaktować się z wypożyczalnią i udawać się do niej osobiście. To powoduje, że oszczędzamy swój czas i możemy łatwiej i wygodniej podróżować. W modelu car-sharingowym wypożyczamy auto na minuty czy godziny, ale możemy też zrobić to na kilka dni. Nie musimy płacić za paliwo, ubezpieczenie czy serwis. To świetny wybór wtedy, gdy potrzebujemy samochodu na dojazd na spotkanie, do zrobienia zakupów, podczas wyjazdu służbowego.

Jak wynająć auto na godziny?

Przede wszystkim musimy pobrać aplikację firmy, która zajmuje się świadczeniem takich usług. W przypadku firmy 4mobility.pl aplikacja jest łatwa w obsłudze i każdy użytkownik poradzi sobie z nią bez trudności. Potem rejestrujemy się na stronie, wypełniając formularz i przekazując informacje dotyczące swojej karty płatniczej oraz prawa jazdy. Gdy otrzymamy potwierdzenie rejestracji, możemy od razu przystąpić do wypożyczania pojazdów.

W 4mobility.pl mamy do dyspozycji kilka pojazdów, na przykład Mini One, ale również pojazdy wyższej klasy. Ceny rozpoczynają się od 0,41 złotego za 1 minutę, 24,6 złotego za 1 godzinę, 115 złotych do 12 godzin lub 159 złotych do 24 godzin + 0,80 złotego za każdy kilometr. Przy rezerwacji wybieramy auto, termin wypożyczenia oraz miejsce odbioru pojazdu. Potem otwieramy auto z użyciem smartfona i możemy ruszać w podróż. Gdy skończymy jazdę, odstawimy auto na parking bazy lub inne wyznaczone miejsca parkingowe – nie musimy wtedy za nie płacić.