Kontenery mają bardzo szerokie zastosowanie na budowach i nie tylko. Do wyboru mamy kontenery biurowo-socjalne, mieszkalne, magazynowe, sanitarne czy kontenery w typie portierni. Doskonałym rozwiązaniem, które sprawdza się jako przenośne zaplecze na placu budowy, czy zaplecze magazynowe, to wykorzystanie kontenerów modułowych. Charakteryzują się one elastyczną zabudową i niskimi kosztami utrzymania. Co warto o nich wiedzieć?

Modułowość - zaleta kontenerów

Profesjonalne kontenery modułowe można ustawiać w dowolny sposób, zarówno w rzędach, jak i w układzie piętrowym do dwóch kondygnacji. Można je poszerzać o dodatkowe moduły przestrzenne. Kontenery spinane są ze sobą za pomocą skręcanych ściągów. Omówmy ich zalety na przykładzie kontenerów sanitarnych, które chcemy wykorzystać podczas organizacji imprezy plenerowej. Ich zadaniem jest oczywiście utrzymanie czystości i zapewnienie komfortu uczestnikom imprezy. W miejscu, gdzie przebywa jednocześnie duża liczba osób, to rozwiązanie najbardziej korzystne

-Dotyczy to przede wszystkim imprez sezonowych. Kontenery modułowe mogą działać jako segmenty wolnostojące lub zestawione obok siebie, aby pomieszczenie sanitarne było wizualnie większe. By uzyskać większą powierzchnię wewnątrz, możemy usunąć w nich ściany boczne. Wymiary kontenerów modułowych są zunifikowane - mówi nam przedstawiciel firmy Ramirent.

Kontenery sanitarne - charakterystyka

Standardowe kontenery sanitarne wykonane są ze stalowych ram profilowanych. Ich zewnętrzne ściany to blacha profilowana, a wewnętrzne to powlekana płyta wiórowa. Na podłodze powinna znaleźć się tzw. spawana wykładzina PCV. W skład kontenerów sanitarnych, które wynajmowane są na imprezy plenerowe, wchodzą zwykle wyłącznie kabiny WC, pisuary i umywalki. Kontenery modułowe na budowie mogą być dodatkowo wyposażone w kabiny z natryskiem i bojlery na ciepłą wodę. Kontenery wyposażone są w instalację wodno-kanalizacyjną i elektryczną. Oznacza to, że  mogą być instalowane na terenie nieuzbrojonym, co w wielu przypadkach jest bardzo istotną zaletą. Przykładem może być na przykład zielone lotnisko aeroklubu, gdzie w wakacje organizowane są loty balonami, czy imprezy dla dzieci – niewielki aeroklub nie jest w stanie utrzymać dużych, stałych obiektów sanitarnych, ponieważ przez resztę roku lotnisko jest dosłownie opustoszałe. W takich i wielu podobnych sytuacjach sprawdzają się kontenery modułowe!