Fit out – co to takiego? Usługa fit out polega na przygotowaniu powierzchni przy uwzględnieniu potrzeb osoby zlecającej. Jest to zaaranżowanie pomieszczenia bądź kilku pomieszczeń, tak aby było jak najbardziej funkcjonalne i spójne z firmą będącą najemcą tych powierzchni.

Przed każdym wykonaniem tej usługi, architekt dogłębnie analizuje strukturę firmy i rozpoznaje jej indywidualne potrzeby. Taka usługa obejmuje: stworzenie projektu (musi być on zaakceptowany przez klienta), demontaż, montaż ścian (w systemie suchej zabudowy), drzwi, okien, sufitów, wykładzin podłogowych, paneli ściennych, wykonanie instalacji wewnętrznych (elektrycznej, teletechnicznej, przeciwpożarowej, alarmowej, klimatyzacji oraz wentylacji), malowanie, tapetowanie, oświetlenie oraz ustawianie mebli.

Nie zawsze wszystkie te prace muszą być wykonywane. Wszystko zależy od zlecenia. Zlecając usługę fit out, nie trzeba przejmować się biurokracją ani żadnymi pozwoleniami. Wszystkimi sprawami administracyjnymi zajmuje się zleceniobiorca. Przy takim rozwiązaniu mamy tylko jeden podmiot, który jest odpowiedzialny za całą pracę i nie ma możliwości zrzucania winy na innych wykonawców, co zdarza się przy wykonywaniu różnych prac przez różne firmy. Otrzymujemy więc jedną gwarancję od jednej firmy.

Zaletą tej usługi jest również to, że wszystko zleca się jednej firmie, więc nie trzeba do każdej czynności (demontaż, montaż, malowanie itd.) szukać osobnych fachowców w danej dziedzinie. Dzięki jednemu podmiotowi nie mamy problemu, z tym że jedna firma nie zdążyła z wykonaniem swojej pracy na czas, więc druga firma nie może wykonać swojej w ustalonym wcześniej terminie, a kolejny wolny termin może mieć późno. Prowadzi to do wydłużenia czasu trwania naszego remontu.

Warto zainteresować się fit – out'em, jeśli nie chcemy zbyt dużo czasu spędzić na żmudnym poszukiwaniu odpowiednich firm i spotykaniu się z ich przedstawicielami. Jedyną rzeczą, którą musimy zrobić, jeśli zdecydujemy się skorzystać z takiej usługi, jest zapoznanie się z projektem i zaakceptowanie go (o ile wszystko jest w porządku). Tego typu usługę możemy znaleźć między innymi na stronie internetowej interbiuro.pl.