Fenomen tabletów nie przestaje zdumiewać. Z każdym rokiem tablety zyskują na popularności, a ich sprzedaż wciąż wzrasta. Z racji małych rozmiarów jak również ogromnej gamy możliwości  tablety są bardzo dobrą alternatywą dla laptopów. Fakt, iż tablet możemy zabrać wszędzie jak również wszędzie z niego skorzystamy, co powoduje, że urządzenia te trwale zadomowiły się w naszym życiu.

Najważniejszą cechą, a jednocześnie elementarną specyfiką tabletów jest zintegrowany adapter Wi-Fi, który pozwala na swobodne używanie Internetu wszędzie tam, gdzie jest sieć. Obecnie bezpłatne Wi-Fi jest w autobusach, na dworcach czy w galeriach.

Nieco droższe tablety mają moduł 3G tudzież 4G. Dzięki temu po osadzeniu karty sim tablet ma dostęp do Internetu wszędzie. Nie jest ograniczony dostępnością sieci Wi-Fi.

Naturalnie tablety mają sporo dodatkowych funkcjonalności, które mogą być przydatne w wielu sytuacjach. Wbudowany moduł GPS tworzy z tabletu przydatny odbiornik nawigacji.
Dzięki wysokiej rozdzielczości ekranów na tablecie możemy oglądać filmy nawet w jakości Full HD. Formaty wyświetlaczy sięgają 10, a nawet 12 cali, co sprawia, że tablety funkcjonować mogą jako świetne przenośne odtwarzacze multimediów. Dla ludzi rozrywkowych albo na wolny czas tablety oferują mnóstwo gier, które wciągają na wiele godzin. Nic także nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z prostych funkcji jak choćby słuchanie muzyki. W dzisiejszych tabletach montowane są bardzo dobre aparaty, przy ich użyciu wszędzie uwiecznimy otaczający nas świat.