Jedna z pierwszych czynności po nabyciu nowego smartfonu - trafnie nawiasem mówiąc - tyczy się stosownego jego zabezpieczenia. Sprawdzamy wpisy na stronach internetowych albo miejscowe sklepy w poszukiwaniu tego rodzaju towarów jak na przykład pokrowiec bądź też folia ochronna. W szczególności ten drugi produkt wydaje się wart przeznaczenia chwili czasu w celu stosownego poznania tematu.

Folie szklane cieszą się solidną, sporą popularnością. Jest to o tyle interesujący fakt, że w końcu firmy produkujące telefony komórkowe w pełni zdają sobie sprawę z wymagań rynku i wyposażają swe wyroby w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, jak przykładowo Gorilla Glass. Wnioski nasuwają się w zasadzie dwa - bądź wzmiankowana technologia nie jest tak wspaniała i nie ochrania wyświetlacza telefonu w całości, albo producenci folii ochronnych potrafią wybitnie dobrze zachwalić swój produkt i go sprzedać.

 Samo zdecydowanie się na taką formę ochrony ekranu ma szczególnie sens w telefonach tanich, które nie posiadają super-odpornego wyświetlacza. Wówczas możemy zdecydowanie myśleć o specjalnym zabezpieczeniu tego najbardziej wrażliwego modułu komórki.