Etui na smartfona cieszą się ogromną popularnością wśród osób, którym zależy na zachowaniu doskonałego wyglądu i dobrego stanu swojego sprzętu. Takie produkty pozwalają również na zupełne odmienienie wyglądu telefonu. O etui na smartfony trzeba jednak dbać w odpowiedni sposób. Jak korzystać z podobnych artykułów i o czym pamiętać podczas ich czyszczenia?

Użytkowanie etui na smartfona

Większość etui na smartfona jest wykonana z silikonu. Materiał ten cechuje się bardzo dużą wytrzymałością, jednak z czasem może się odbarwiać lub rysować. Najczęściej powodem pojawienia się zmian w kolorze jest zbyt długa ekspozycja na działanie promieni słonecznych. Z tego powodu nie warto zostawiać smartfona na słońcu.

Czasami plamy powstają też w związku z długotrwałym kontaktem ze skórą. Takie zabrudzenia zwykle można usunąć za pomocą standardowych środków czyszczących. W przypadku bardzo jasnych case’ów zdarza się, że całkowite pozbycie się plam jest niewykonalne, dlatego większą popularnością cieszą się etui w ciemnych barwach.

- "Korzystając z etui na smartfona, warto również unikać dotykania go brudnymi dłońmi. Niektóre barwniki wnikają w silikon tak głęboko, że nie da się ich doczyścić. Problemem może być także używanie smartfona podczas gotowania. Takie składniki, jak buraki czy kurkuma są trudne do usunięcia nie tylko z dłoni, lecz także z tworzyw sztucznych" – tłumaczy specjalista ze sklepu Nasmartfona.pl oferującego etui do telefonów komórkowych.

Dobrą praktyką jest także unikanie noszenia smartfona w etui bezpośrednio przy kluczach czy innych ostrych przedmiotach. W ten sposób uchronisz produkt przed zarysowaniami, które mogą gromadzić brud i wpływać negatywnie na wygląd case’a.

Czyszczenie etui na smartfona

Etui na smartfona można także czyścić. Zazwyczaj wystarczy zwykłe mydło i ciepła woda. Do usuwania zabrudzeń z powierzchni silikonu czy innych tworzyw nie należy używać mocno wybielających i żrących substancji. Mogą one bowiem doprowadzić do uszkodzenia warstwy ochronnej produktu, przez co będzie on szybciej się brudził i straci swoje właściwości.

Szczególną uwagę trzeba zachować również w przypadku etui na smartfona z nadrukami. Zbyt mocne tarcie takich produktów może spowodować zniszczenie kolorowych motywów. Z tego powodu do czyszczenia case’ów warto wykorzystywać miękkie ściereczki lub gąbki używane także do mycia naczyń.

Dwustronne pokrowce z klapką są najczęściej wykonane z eko skóry. W ich przypadku również sprawdzi się zwykłe mydło, ale istnieje także opcja zastąpienia go preparatami stworzonymi z myślą o tych konkretnych materiałach. Najczęściej są to produkty do odzieży lub mebli wykonanych ze skóry syntetycznej.