Choć świadomość kobiet w przedmiocie dbania o swą urodę wzrosła, nieraz zdarzają się im błędy w pielęgnacji oraz wyborze kosmetyków.

Pielęgnacja cery suchej może być wyjątkowo kłopotliwa. Trzeba stale zabezpieczać ją przed czynnikami zewnętrznymi jak również pamiętać o wielu przeciwwskazaniach. Jednakże nawet nie mając dużo czasu na dbanie o skórę, starczą proste kroki, żeby zawsze wyglądać doskonale.

Najważniejszym krokiem jest picie dużej ilości wody. I choć nie jest to kosmetyk, w znacznym stopniu pomaga nam zachować cerę suchą w dobrym stanie.Następnym znaczącym krokiem w pielęgnacji jest dobór właściwych specyfików. Jednakże nie można sugerować się jedynie tekstem na pudełeczku. Niezwykle ważne jest czytanie INCI każdego kosmetyku, który będzie stosowany na naszej skórze. Powinno się wiedzieć czy jesteśmy uczulone na jakikolwiek składnik. Łatwiej nam wówczas dodatkowo wyeliminować niechciane oddziaływanie kosmetyku.

Kosmetyki, po które należałoby sięgać, w składzie winny zawierać: kwas hialuronowy, kwas mlekowy, mocznik, kwas linolowy, woski, parafinę i glicerynę (lecz nie w okresie zimowym).Natomiast głównym i najważniejszym etapem jest właściwe ustalenie typu cery. Pod warunkiem, że jesteśmy już w 100% przeświadczone, wykorzystujmy kosmetyki o właściwym dla nas składzie.