Lato jest jedną najbardziej lubianych pór roku. Nosimy tylko lekkie ubrania, wygrzewamy się na słońcu i cieszymy spędzaniem wolnego czasu na świeżym powietrzu. Stopom również dajemy odpocząć od ciężkiego obuwia, wybierając lekkie i przewiewne sandały damskie. W sklepach znajdziemy ich szeroki wybór – jakie są wobec tego najbardziej popularne rodzaje sandałów?

Najchętniej wybierane rzymianki

Jednym z najczęściej wybieranych rodzajów obuwia letniego są rzymianki. Niegdyś noszone przez legionistów rzymskich, dzisiaj uwielbiane przez kobiety z racji ich nietuzinkowego wyglądu. Cechą charakterystyczną rzymianek jest skórzana podeszwa oraz rzemyki, które gwarantują wygodę chodzenia. Rzymianki mogą sięgać kostki, połowy łydki, a na nawet zupełnie ją zakrywać. Wszystko zależy od ich modelu i stylizacji, z którą zamierzamy je połączyć. Mają dosyć rzucający się w oczy wygląd, dlatego sukienka bądź spódnica powinna mieć bardziej stonowany fason.

Sandały o fasonie japonek

Każdy z nas zna japonki, klapki, w których pasek przechodzi między pierwszym a drugim palcem stopy. Tak samo zbudowane mogą być sandały o fasonie japonek. Nie każdy za nimi przepada, ponieważ ten model obuwia letniego może powodować nieprzyjemne obtarcia. Szczególnie, kiedy pasek jest zbyt gruby albo materiał nie jest przyjazny delikatnej skórze między palcami – komentuje nasz rozmówca ze sklepu internetowego Steel. Miłośnicy japonek z kolei uważają, że to najwygodniejsze letnie buty. Pasek sprawia, że dobrze trzymają się stopy i można w nich nawet swobodnie biegać po piasku.

A może espadryle?

Pośród letnich sandałów trzeba również wymienić espadryle. Wyróżniają się wysoką podeszwą, zrobioną zazwyczaj z twardej trawy. Dodają kilka cm, dlatego kobiety zyskują w nich poczucie pewności siebie. Materiał wykorzystany do ich wykonania to zwykle tkanina, która może przyjmować różne barwy, dodając stylizacji uroku. Znając rodzaje sandałów, każda pani na pewno dobierze ich odpowiedni fason dla siebie.