Krajobraz za oknami uległ błyskawicznej metamorfozie. Mało kto pamięta już o wszędobylskich zaspach i soplach. Ich miejsce zajęła zieleniejąca trawa, kwitnące pączki drzew i coraz jaśniejsze słońce. Doskonale znamy chwilę budzącej się do życia natury. Wiosna to zdecydowanie ulubiona pora roku większości z nas. To jednak również duże wyzwanie. Musimy odpowiednio przygotować się do coraz dłuższych i znacznie cieplejszych dni. Przede wszystkim małą rewolucja musi dotknąć naszej szafy. Czas pożegnać się z grubymi kurtkami i powyciąganymi swetrami. Nastał czas zdecydowanie lżejszej i bardziej atrakcyjnej odzieży. Pole do popisu jest ogromne, warto jednak poznać trendy, które będą niepodzielnie królowały w zbliżającym się sezonie.

Szerokie rękawy w modzie

Jaka będzie ta wiosna? Bardzo klasyczna,  ale na pewno nie nudna. Zdecydowanym faworytem powinno być wszystko, co kobiece i naturalne. Warto znać swoje zalety i umieć je jednoznacznie podkreślić. Swój urok wydobędziemy między innymi dzięki szerokim rękawom, które po latach powracają z niezmiennym blaskiem. Takie ubrania przetestowały na sobie już największe gwiazdy, teraz czas na metamorfozę także w naszych szafach. To proste rozwiązanie ma tysiące odsłon i różnych wariantów – idealnie sprawdzi się nie tylko w sukienkach i lekkich bluzeczkach, ale także żakietach i garsonkach. Rękawy mogą być proste, bufiaste albo układać się w imponujące falbany. To nie tylko niezwykle urocze i kobiece, ale także bardzo stylowe – dzięki temu świetnie odnajdziemy się zarówno na wystawnym balu, jak i w codziennych sytuacjach.

Modne naszywki i hafty

Już poprzedni sezon jednoznacznie zapowiedział utrzymujące się długo trendy, ten tylko je potwierdzi. Różnokolorowe naszywki na jeans i sztruks zdecydowanie królowały na ulicach naszych miast. Takie propozycje świetnie sprawdzają się zwłaszcza w lekkich, dziewczęcych kreacjach i ciągle aktualnym i niezwykle efektownym stylu boho. Jakie naszywki szczególnie podobały się paniom? Tutaj króluje pełna dowolność. W końcu obecnie obserwujemy zdecydowany powrót do lat 60 i złotej epoki hippisów. W kreacjach tego typu znakomicie sprawdzą się motywy roślinne, efektowne hafty, loga, pojedyncze litery, a nawet naszywki naszych ulubionych zespołów  rockowych. Do tego lekka, skórzana ramoneska i można ruszać w drogę. To podstawa nie tylko znakomitego looku, ale także wygody, komfortu i indywidualnego stylu.

Kolor nude na wiosnę

Jaki kolor najczęściej dostrzeżemy na ulicach tej wiosny? Wbrew pozorom wcale nie będzie nim zieleń budzącej się do życia przyrody. Na pewno warto jednak postawić na naturalność, a tę gwarantuje nam jedynie wciąż aktualny kolor nude. Warto wykorzystywać go w każdym możliwym zestawieniu. W tej gamie kolorystycznej świetnie będą prezentować się lekkie bluzeczki i marynarki, warto dobrać do nich odpowiednie dodatki, utrzymane w pastelowym tonie. Wszyscy zdążyliśmy już przywyknąć do tej estetyki, doskonale wiemy więc, że nude to nie tylko ubrania, przepiękne buty i dodatki, ale przede wszystkim imponujący makijaż. Z jednej strony podkreślający naturalne piękno, z drugiej – niezwykle delikatny, dyskretny i kobiecy. Warto także jak najczęściej nanosić ten kolor na paznokcie. Dzięki temu wiosna będzie jeszcze piękniejszą porą roku.

Tekst napisany we współpracy ze sklepem stimago.pl
stimago.pl - sprawdź platformę dającą możliwość zaprojektowania koszulki z własnym nadrukiem, za pomocą prostego w obsłudze kreatora lub założenie własnego sklepu internetowego z koszulkami.