Żyjemy w takich czasach, gdzie mając kontakt z milionami osób z całego Świata jesteśmy samotni, a każdy kolejny dzień, pomimo przemożnej liczby atakujących nas każdego dnia zabaw i radości, sprawia wrażenie monotonnego i powtarzalnego.

Mnóstwo osób, będąc przytłoczonymi coraz szybszym tempem życia oraz dawkami stresu, jakie fundują nam obecnie pracodawcy bądź inni pracownicy, popada w depresję bądź stany depresyjne. Logika podpowiada, że w wypadku, kiedy i my upatrujemy u siebie takie właśnie symptomy, należało by bezzwłocznie zadbać o to, aby zapewniona została nam kompetentna pomoc psychologiczna. Jednakże, jak ujawniają statystyki, osoby z różnymi zaburzeniami natury psychicznej, nie decydują się na spotkanie z terapeutą, a tym bardziej nie zgadzają się na to, by została im zapewniona psychoterapia. Może być to spowodowane tym, iż ogólna świadomość o chorobach psychicznych jest niewielka, a każdy, kto zdecyduje się na taką wizytę pójść, ryzykuje tym, że rodzina oraz znajomi niesłusznie mogą uważać go za osobę przypuszczalnie niebezpieczną.

Ludzie którzy decydują się na skorzystanie z kompetentnej pomocy, boją się również, czy nie będą ośmieszeni przez pana czy też panią terapeutę. Lublin i inne większe miasta w kraju to miejsca, gdzie w ostatnich latach zaistniało mnóstwo nowych poradni psychologicznych jak również psychiatrycznych. Dlatego miejmy pewność, że terapeuta oraz psychiatra, tak jak każdy lekarz, nigdy nie wyśmieje pacjenta. Jeżeli natomiast z dokonanej terapii z konkretnym psychoterapeutą nie będziemy zadowoleni, to mamy prawo go zmienić. Na rynku czekają inni terapeuci. Lublin to duże miasto, gdzie czasami nasz bezgłośny krzyk i ciche nawoływanie o pomoc może w wirze powszednich spraw nie być zauważone, toteż niezbędnym człowiekiem, który bez wątpienia pomoże uporać się z naszymi trudnościami jest psychoterapeuta. Lublin jest miastem ogromnych możliwości, ale także licznych zagrożeń związanych z życiem w świecie współczesnym.