By miewać się dobrze w swoim ciele, musisz czuć się dobrze w swoim umyśle. Ale to, o czym zwykle nie pamętamy, to fakt, że nasze jedzenie wpływa na nasz nastrój. Tak! Właściwe jedzenie spowoduje, że poczujesz się lepiej w swojej głowie! Badania wskazują, że niektóre pokarmy albo kombinacje żywności trzeba unikać dla naszego zdrowia umysłowego i innych, jakie mają być preferowane, ażeby zapobiec lękom na przykład.

Której żywności należy wystrzegać się?

Fast food.
Nie będzie to niespodzianką, lecz śmieciowa żywność powinno być jak najbardziej zabronione, i usunięte w miarę możliwości z diety. Hamburgery, pizze, frytki zdołają uczynić, że będziesz przez chwilę szczęśliwy, lecz częsta konsumpcja tych wytworów będzie w większym stopniu służyć depresji niż szczęściu.

Alkohol
Kieliszek wina mógłby być cudowny na imprezę z przyjaciółmi. Niemniej jednak niespełna wszystkie napoje alkoholowe powodują wahania poziomu cukru i pobudzają zaleganie kwasów mlekowych we krwi, co ma tendencję do wywoływania trudności z zasypianiem, a nawet depresji.

Węglowodany.
Cukier nie tylko niszczy skórę i figurę, ale dodatkowo napada nasz intelekt. Podwyższenie ilości węglowodanów w codziennej diecie jakiejś osoby spowodowałoby depresję.

Sól.
Sól intensyfikuje napady paniki. Stymuluje ciśnienie krwi, przez co serce pracuje szybciej. W następnej kolejności organizm odpowiada wyzwoleniem hormonu stresu - adrenaliny, która sama wywołuje napięcie oraz strach. Nie jest właściwy dla dobrego samopoczucia.

Kawa.
To ponoć ulubiony trunek wielu ludzi, natomiast na z pewnością nie jest optymalny. Kawa duplikuje hormony stresu kortyzol oraz epinefrynę.